FAQ – obozy i szkolenia w Bike Park Czarna Góra

1. Czy na kolonii opieka jest 24-godzinna?

Tak, na naszych koloniach są wychowawcy i kierownik wypoczynku. 

2. Czy mogę otrzymać fakturę imienną i potwierdzenie zgłoszenia wypoczynku do kuratorium oświaty?

Tak, oczywiście. Należy to wcześniej zaznaczyć w formularzu rezerwacyjnym, a następnie przesłać nam dane do wystawienia faktury.

3. Kiedy dostanę szczegółowe informacje dotyczące obozu?

na ok. 10 dni przed rozpoczęciem kolonii przesyłamy maila organizacyjnego ze szczegółowymi informacjami

4. Co robicie, jak pada deszcz?

Jeśli te opady nie są bardzo intensywne, to porządnie się ubieramy ( w mailu organizacyjnym przesyłamy listę rzeczy, które należy ze sobą zabrać na obóz m.in. kurtkę przeciwdeszczową) i idziemy trenować w wymagających warunkach. Jeśli jednak opady deszczu uniemożliwiają jazdę, wówczas organizujemy zajęcia techniczne z serwisu sprzętu, instruktorzy dzielą się swoją wiedzą również z zakresu treningu. 

5. Czy w pierwszy i ostatni dzień kolonii dzieciaki jeżdżą na rowerach?

Tak, pierwszego dnia spotykamy się ok. godziny 10 ( godzina będzie podana w mailu organizacyjnym), a ok. 11 instruktorzy przejmują dzieciaki i sprawdzają stan techniczny rowerów, ustawiają sprzęt, a następnie dzielą uczestników na grupy. Ostatniego dnia w przerwie obiadowej oficjalnie kończymy obóz, ale instruktorzy później są jeszcze do dyspozycji uczestników- po przerwie obiadowej również jeździmy 🙂

6.Czy mój syn może być z kolegami w pokoju?

Pokoje w Karczmie Puchaczówka są 2,3,4- osobowe. Na spotkaniu organizacyjnym pytamy czy są osoby, które chcą zajmować wspólnie pokój i oczywiście w miarę możliwości te prośby spełniamy. Wcześniej nie przydzielamy do pokoi, następuje to pierwszego dnia obozu!

7. Jakie ochraniacze są wymagane?

Kask fullface, ochraniacze na kolana, ochraniacze łokci, ochraniacz klatki piersiowej i kręgosłupa, rękawiczki. 

8. Czy mogę wypożyczyć ochraniacze?

Tak, w formularzu rezerwacyjnym można zarezerwować ochraniacze. Jeśli nie zrobią tego Państwo w formularzu, można później napisać do nas maila. Natomiast jeśli pierwszego dnia obozu okaże się, że czegoś brakuje, to będziemy starali się znaleźć je w naszej wypożyczalni. Jednak wówczas nie dajemy gwarancji, że uda się dobrać rozmiar, mamy ograniczoną liczbę sprzętu, a poza obozem obsługujemy również wypożyczalnię na co dzień. 

9. Czy w cenie kolonii jest wypożyczenie sprzętu. 

Nie, wypożyczenie roweru lub ochraniaczy to dodatkowy koszt. 

10. Jak mogę wypożyczyć rower na obóz?

Rower można zarezerwować pisząc do nas maila z: terminem obozu, wiekiem i wzrostem osoby, dla której ma być rower. W ten sposób możemy określić jaki rozmiar jest potrzebny. 

11. Gdzie znajduje się nocleg?

Nasza baza noclegowa to Pensjonat Puchaczówka.