Arek Bike Center jest firmą, wszechstronnie związaną z polskim kolarstwem. Nasz projekt składa się z wielu elementów: Arek Bike Center to wszystko, o czym marzy kolarz – dobrze wyposażony sklep rowerowy, działający stacjonarnie i internetowo, jedna z najbardziej znanych w Polsce szkół rowerowych mająca doświadczenie w pracy z rowerzystami na wszystkich poziomach zaawansowania, to także obozy rowerowe odbywające się w pięknych okolicznościach przyrody (nie tylko polskiej), oraz profesjonalne projektowanie oraz wykonawstwo tras rowerowych, torów i bike parków. Od sezonu 2019 jesteśmy związani z Bike Parkiem Czarna Góra w Siennej, w województwie dolnośląskim – który jest zmodernizowanym, a w części również stworzonym przez nas, jednym z największych w Polsce obiektów tego typu. Tu prowadzimy sklep stacjonarny, wypożyczalnię rowerów i sprzętu, a także naszą szkołę rowerową ABC.

Jedną z gałęzi naszej działalności jest szkoła rowerowa Arek Bike Camp, która w ciągu kilku lat swojego istnienia, zdobyła już ogromne doświadczenie w pracy z kolarzami na wszystkich poziomach zaawansowania.

Współpracujemy zarówno z amatorami, jak i Mistrzami. Arkadiusz Perin, założyciel i jeden z trenerów naszej szkoły, jest od czterech lat trenerem i selekcjonerem polskiej kadry DH, a także jednym z trenerów Mai Włoszczowskiej – dwukrotnej Vice Mistrzyni Olimpijskiej oraz Mistrzyni Świata. Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz w wielu zawodach rangi Mistrzostw Europy, Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata.

Ponadto Arek od wielu lat sam jest czynnym zawodnikiem, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski DH oraz Mistrzem Polski Enduro 2015. Współpracuje również z innymi profesjonalnymi zawodnikami, między innymi Sławkiem Łukasikiem (DH), Markiem Konwą (MTB) oraz Polską Kadrą Narodową MTB.

Również pozostali instruktorzy naszej szkoły są w pełni profesjonalni – dysponują potwierdzającymi ich kwalifikacje certyfikatami, czynnie startują w zawodach, niejednokrotnie stając na podium.

Szkoła rowerowa Arek Bike Center jest miejscem, w którym w przyjaznej atmosferze nauczysz się wszystkiego, czego może potrzebować kolarz górski – począwszy od ustawiania roweru, poprzez odpowiednią postawę na rowerze, aż po pokonywanie najtrudniejszych technicznie elementów.

Jako szkoła rowerowa ABC organizujemy zajęcia indywidualne, grupowe, weekendowe oraz obozy, zarówno w Polsce, jak i za granicą, prowadzimy również indywidualny, całosezonowy trening zawodników. Kompleksowo organizujemy także szkolenia i eventy okolicznościowe dla firm.